حوادث خارجیمنتخب

آزار شاگردان یک مدرسه شبانه‌روزی توسط زن و شوهر مدیر!+عکس

مالکان سابق یک مدرسه شبانه‌روزی در ایالت میسوری به بیش از ۱۰۰ مورد آزار جسمی و روانی و انواع بدرفتاری با دانش آموزان دختر این مدرسه متهم شدند.

ادستان‌ها پس از آن وارد عمل شدند که دختران مقیم این مدرسه شروع به صحبت درباره بدرفتاری و آزار‌های “بوید” و “استفانی هاوزهولدر” در یک شبکه اجتماعی کردند.

اریک اشمیت، دادستان کل ایالت میسوری آمریکا گفته این زوج مرتکب آزار‌های هولناک جنسی، فیزیکی و روانی شده‌اند.
آماندا، دختر بوید و استفانی هاوزهولدر یکی از کسانی بود که تلاش کرد وضعیت در مدرسه شبانه‌روزی “مدار امید” را که در مزرعه این خانواده دایر بود با انتشار ویدئو‌هایی علنی کند.
پس از این که ویدیو‌های فراوانی در این باره به دست آمد، کلانتری منطقه تحقیقات خود را آغاز کرد و مقام‌ها تصمیم گرفتند چندین دختر مقیم این مدرسه را از آنجا خارج و به مراکز دیگر بفرستند.

این زوج پس از مداخله پلیس و انتشار ویدیوها، این مدرسه شبانه‌روزی را که در سال ۲۰۰۶ افتتاح شده بود، تعطیل کردند و تصمیم به فروش مزرعه خود گرفتند.

آن‌ها روز چهارشنبه گذشته در حضور قاضی مدعی شدند که گناهکار نیستند و اتهامات دادستانی میسوری را نمی‌پذیرند.

اتهام‌های این زوج دقیقا چیست؟

بوید هاوزهولدر، مرد ۷۱ ساله آمریکایی با ۷۹ اتهام روبروست از جمله اتهام‌های جنایی متعدد و یک اتهام جرم مدنی. طیف اتهام‌ها از آزار جنسی و تعرض به دختران و دانش‌آموزان زیر ۱۷ سال و همچنین ۵۶ مورد اتهام غفلت در نگهداری از کودک و موردی از آزار جسمیِ یک کودک می‌شود.

اتهام آزار فیزیکی که متوجه هاوزهولدر شده هم مربوط به واقعه‌ای است که گفته شده او به یکی از دختران سیلی زده و با یک شیء به او ضربه زده است. او همچنین متهم است که صورت این دختر را به میان فضولات حیوانات مزرعه فرو برده و سس داغ به گلوی او ریخته است.
استفانی هاوزهولدر، ۵۵ ساله هم با ۲۲ اتهام روبروست که بدرفتاری و غفلت در نگهداری از دختران را شامل می‌شود. برای مثال او متهم است که یک دانش‌آموز را به اجبار در اتاقی بدون نور و صدا برای مدت طولانی حبس کرده است.

دادستان کل میسوری می‌گوید تاکنون ۱۶ قربانی در پرونده ثبت شده است و گفته این پرونده یکی از بزرگترین موارد آزار کودکان در تاریخ ایالت میسوری است.

چند نفر از دانش‌آموزان سابق این مدرسه هم در یک برنامه تلویزیونی از تجارب دردناک خود در مدرسه “مدار امید” سخن گفته‌اند و این که چه تنبیهات سختی علیه آن‌ها اعمال شده است مانند محروم ماندن از غذا یا برای ساعت‌ها روی دیوار ایستادن.

اما این زوج سال گذشته در گفتگو با یک روزنامه محلی همه اتهام‌ها علیه خود را رد کرده بودند و گفته بودند مدعیان تنها به علت عصبانی و ناراحتی از دست آن‌ها و همچنین نارضایتی از وضع زندگی خودشان چنین چیز‌هایی را گفته‌اند.

این پرونده و ده‌ها مورد از شکایات دیگر درباره مدارس دیگر ویژه پسران، موجب شده موسسات اجتماعی خواستار اصلاح در قوانین مرتبط با نظارت دولتی بر اداره مدارس خصوصی در ایالت میسوری شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا