حوادث خارجیخبر ویژهمنتخب

روایت هولناک بیوه داعشی از رفتار وحشیانه داعش

۶ فرزند طی ۹ سال از همسران داعشی دارم

«باورم نمی شود که از دستش رها شده ام» اینها سخنان یکی از زنان قربانی زیر سن قانونی داعش است که به زور توسط داعشی ها به ازدواج یکی از آنها درآمده بود.

شفقنا به نقل از الشرق الاوسط نوشت: این زن که نامش «ع.ا» از منطقه رمیله در مرکز رقه در شمال شرقی سوریه است، می گوید: سال ۲۰۱۳ هنگامی که فقط پانزده سال داشتم، مرا به ازدواج یکی از نزدیکانم درآوردند. همسرم بیشتر اوقات منزل نبود زیرا عضو داعش بود و به جنگ می رفت. از ازدواج ما سه سال می گذرد و سه فرزند دارم.
این زن ادامه می دهد: رفتارش با من بی ادبانه و وحشیانه بود. سال ۲۰۱۶ میلادی در نبردهای تل ابیض به من خبر دادند که کشته شده است. احساس کردم از زندان آزاد شده ام و احساس خوشحالی وصف ناپذیری داشتم.
اما او همچنین می گوید که چگونه خوشحالی اش کامل نشد: زیرا پس از مدتی دوباره به ازدواج برادرش درآمدم. او نیز عضو داعش بود و از او نیز سه فرزند دارم.

عایشه اکنون مادر شش فرزند است و همانند دیگر زنان کم سن و سالی که قربانی داعش شده اند، در حال گذراندن دوره های توان بخشی و حمایت روانی هستند.

او درباره همسر دومش نیز می گوید که در درگیری های آزادسازی رقه و منطقه رمیله از ناحیه پا زخمی شد و پس از اسارت برای مداوا به بیمارستان منتقل و به زندان افکنده شد اما سال ۲۰۱۹ آزاد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا