حوادث داخلیخبر ویژهمنتخب

دختر ستاره استقلال به فرهاد مجیدی: به دادمان برسید/ پدرم را از زندان آزاد کنید

دختر ستاره سابق استقلال گفت: از استقلالی‌ها، مدیران و مربیان این تیم و «فرهاد مجیدی» درخواست می‌کنم که به پدرم کمک کنند تا او از زندان آزاد شود.

ایرنا: دختر علیرضا اکبریان برای آزادی پدرش لحظه شماری می کند. پدری که در یک عصر پاییزی وقتی از خانه بیرون می رفت به او قول داد چند ساعت دیگر به خانه بر می گردد تا وی را برای بازی به پارک ببرد و شب برایش پیتزا بخرد اما سال ها از آن روز کذایی گذشته و این ۲ برای دیداری دوباره بی تابی می کنند.

یک پدر زندانی، نبودنش برای خانواده اش یک درد است و زندانی بودنش هزار درد. وقتی یک پدر، به هر دلیلی به زندان می افتد، تمام بار زندگی همراه با سنگینی نگاه مردم به دوش خانواده می افتد. اینجاست که روزگار تمام توانش را جمع می کند تا روی زشتش را به خانواده های زندانیان نشان دهد. نیوشا اکبریان می گوید: وقتی در مدرسه از من درباره پدرم می پرسند، نمی دانم چه بگویم و فقط گریه می کنم. او تاوان اشتباهش را پس داده است. وقت آن است که کمک کنند تا دوباره برگردد. او به من قول داده تا دیگر سمت کار خلاف نرود و می دانم یک پدر هیچ وقت به دخترش دروغ نمی گوید.
«علیرضا اکبریان» یکی از بازیکنان با استعداد فوتبال ایران در دهه ۷۰ بود. هواداران استقلال او را «روماریو» صدا می زدند. فوتبالیستی که قدر استعدادش را ندانست و سال هاست به جای حضور در میدان، پشت میله های زندان با پشیمانی از گذشته خود، برای آزادی لحظه شماری می کند. او چند وقت پیش در مصاحبه ای از گذشته اش ابراز پشیمانی کرد و حالا دخترش دست یاری به سوی جامعه فوتبال خصوصا استقلالی ها باز کرده تا کمک کنند تا دوباره پدر را در آغوش بگیرد.

در زیر گفت و گوی ما با فرزندِ (دختر) ستاره اسبق تیم فوتبال استقلال را می خوانید.

چه زمانی از ماجرای تلخ پدر با خبر شدی؟

خیلی کوچک بودم خیلی. هنوز به مدرسه نمی رفتم. یک روز پدرم از خانه رفت بیرون و قرار شد وقتی به خانه آمد مرا به پارک ببرد تا بازی کنم. وقتی او از خانه می خواست بیرون برود، به من قول داد اما هیچوقت نیامد. من مدام بهانه می گرفتم و همیشه منتظر بودم تا پدرم برگردد اما این اتفاق رخ نداد. شب بود که عمویم به خانه مان آمد و با مادرم حرف زد، بعد دیدم مادرم زد زیر گریه. خیلی ترسیده بودم اما چیزی نگفتند. وقتی گفتم بابام کجاست، گفتند رفته مسافرت و چند روز دیگر بر می گردد!

باور کردی؟

آره باور کردم. چند روزی که به من گفته بودند خیلی طول کشید. هر روز مادرم مرا خانه مامان بزرگم می گذاشت و دنبال کار بابا می رفت. همه ناراحت بودند و گریه می کردند. فقط یک روز که خیلی بهانه می گرفتم، مادرم گفت پدرت یک مدت طولانی نمی تواند پیش ما بیاید. گفتم چرا و جواب داد رفته زندان تا به زندانی ها فوتبال یاد بدهد.

برایت قابل قبول بود؟

آره خوب، پدرم مربی بود. به منم فوتبال یاد می داد، اگرچه من دختر بودم اما در خانه با هم فوتبال بازی می کردیم. او همیشه می گفت اگر تو پسر بودی بهترین بازیکن دنیا می شدی.

واقعیت را چه زمانی فهمیدی؟

وقتی بزرگتر شدم حقایق را فهمیدم. انگار دنیا روی سرم خراب شد و تا صبح گریه می کردم. اصلا فکر نمی کردم که چنین اتفاقی برای بابا علی من افتاده باشد. بابای من خیلی مهربون بود و همیشه عمه ها و عموهای من تعریف می کنند که پدرت اهل خلاف نبود و هیچ وقت دنبال این کارها نمی رفت. او همیشه ورزش می کرد اما متاسفانه برخی که به پدرم حسودی می کردند، برایش توطئه چیدند.

این سوال را از خودش پرسیدی؟

بله. به خودش گفتم این حرف ها که می زنند درست است؟ تو واقعا این کار را انجام دادی؟

چه جوابی داد؟

سرش را پایین انداخت و بغض کرد. او برایم همه چیز را توضیح داد. گفت که اصلا چی شد که مرتکب اشتباهات بزرگی در زندگی خود شد.

چه اشتباهی؟

او گفت در فوتبال یک بدشانسی بزرگ آورد. یک مصدومیت تلخ باعث شد خیلی زود از فوتبال خداحافظی کند. افسردگی شدیدی آورد و برخی دوستانش نزدیک وی شدند و کاری کردند که به راه خلاف کشیده شود. بعد هم یک فرد بی معرفت کاری کرد که بازداشت شود، در حالی که گناهی نداشت.

همان بسته ای که به داخل حیاط خانه تان انداخت و داخلش مواد مخدر بود، برایمان تعریف کرده است.

بله. او به پدرم گفته بود شما علی اکبریان هستی و اگر قبول کنی که آن مواد مخدر برای توست زود آزاد می شوی، اما چون پسرم سابقه دار است برایش خیلی بد می شود و پدرم اشتباه کرد و قبول کرد. متاسفانه وقتی به خودش آمد، دید که در دادگاه حبس ابد برایش بریده اند.

یک بار هم آزاد شد و دوباره اتفاق تلخی برایش افتاد.

دوست ندارم درباره اش حرف بزنم. چند سال بود که ندیده بودمش. وقتی مرخصی گرفت که ما را ببیند از مدرسه ام گفتند باید ۵۰۰ هزار تومان پول بدهید. او از یکی از دوستانش پول طلب داشت و رفت پولش را بگیرد که آن بی معرفت گفت پول ندارم و جای پول به پدرم مواد داد که مثلا بابا بفروشد. چون باید برای مدرسه ام حتما پول می داد قبول کرد و بعد گیر افتاد.

در این مدت به ملاقاتش رفته ای؟

او دوست نداشت به زندان بروم و در آن محیط پدرم را ببینم اما تازگی ها خیلی دلم و دلش تنگ می شود. می خواهم به زندان بروم و بعد از سال ها او را ببینم. ما تلفنی هر روز با هم حرف می زنیم. او می گوید باید صدای من را بشنود تا این روزهای سخت را تحمل کند. شما می دانید من ورزشکار هستم؟

خیر، چه رشته ای؟

من هم فوتبال بازی می کنم و هم در رشته دو میدانی فعال هستم. در هر دو رشته مدال و قهرمانی دارم و می خواهم در ورزش راه پدرم را دنبال کرده و به بالاترین افتخارات برسم. من همیشه به صورت تلفنی با بابا در ارتباط هستم و او مربی من است. به من می گوید چطور تمرین کنم و چه کارهایی را انجام دهم تا به مدارج بالا برسم.

از پدرت چه شناختی داری؟ می دانی او روزگاری فوتبالیست مطرحی بود؟

همه می گویند پدرت روماریوی فوتبال ایران بود. تمام عکس هایش را جمع کرده ام و به دیوار اتاقم زده ام. اگر او الان بازی می کرد باید در بهترین تیم های اروپایی بازی می کرد، اما حیف افرادی راهش را گرفتند که نتواند به موفقیت برسد و به جای اینکه الان مربیگری کند، باید پشت میله های زندان باشد. من خیلی دوست دارم شرایطی فراهم شود تا دوباره پدرم آزاد شود. آرزوی من است تا یک بار دیگر او به خانه برگردد تا در کنار هم باشیم. یک خواهشی دارم.

چه خواهشی؟

از استقلالی ها، مدیران و مربیان این تیم درخواست می کنم که کمک بابا کنند تا او آزاد شود. آقا فرهاد مجیدی که خیلی دوسِت دارم، این روزها به کمکت خیلی نیاز داریم. به خدا پدرم توبه کرده و می خواهد یک زندگی آرام و سالم را در پیش بگیرد. از شما انتظار دارم دست ما را بگیرید و از هر راهی که می توانید شرایطی را فراهم کنید تا زندگی دوباره به خانواده ما لبخند بزند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا